Sklep internetowy wenawent.pl kratki wentylacyjne

0,00 zł

Jakie kratki wentylacyjne wybrać? Wybór, przegląd ofert.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów kratek wentylacyjnych, dostępnych w niezliczonych ilościach wymiarów, kształtów, kolorów i materiałów z których są wykonane. Nawet jeżeli nie znajdziemy pożądanej przez nas kratki, istnieje możliwość wykonania kratki wentylacyjnej na wymiar, panuje tu więc pełna dowolność.

Do czego potrzebne są kratki wentylacyjne?

Kratki wentylacyjne to zakończenia instalacji wentylacyjnej, montowane głównie w celach estetycznych, tak aby otwór wentylacyjny nie stanowiła pusta dziura. Ważne jest, aby oprócz wyglądu zapewniały odpowiednią przepustowość i wymianę powietrza, muszą zatem spełniać ustanowione normy. W nowoczesnym budownictwie i designie wykończenia wnętrz bardzo dużą uwagę przywiązuje się do drobnych szczegółów, które podkreślają ogólny zamysł i dopełniają projekt. Atrakcyjne wizualnie metalowe kratki wentylacyjne bardzo często wykorzystywane są przez projektantów oraz inwestorów ceniących sobie estetykę wykonania – kratki metalowe są po prostu dużo ładniejsze od choćby tych z plastiku.

Rodzaje kratek wentylacyjnych.

Kratki wentylacyjne dzielimy zazwyczaj w zależności od przeznaczenia. Na rynku występują na przykład: kratki kominkowe – wykorzystywane w zabudowie kominka, pozwalające na cyrkulację ogrzanego przez rozpalony ogień powietrza. Kratki wentylacyjne do drzwi – najczęściej stosowane w drzwiach łazienkowych potocznie zwane kratkami łazienkowymi umożliwiają wypuszczenie nadmiaru wilgoci na zewnątrz pomieszczenia i wymianę powietrza. Kratki wentylacyjne okrągłe  - zakończenia przewodów wentylacyjnych o okrągłych kształtach lub kratki wentylacyjne kwadratowe – pełniące tą samą funkcję co poprzednio wymienione jednak stosowane są do otworów prostokątnych. Na rynku dostępne są także różnego rodzaju warianty kratek usprawniające ich użytkowanie – kratki wentylacyjne z siatką, kratki z żaluzją, kratki zamykane, nowoczesne kratki wentylacyjne.

Z czego zrobione są kratki wentylacyjne.

Kratki wentylacyjne spotykane na rynku zazwyczaj produkowane są z plastiku – są relatywnie trwałe i nie drogie, jednak często mało estetyczne. Kratki z metalu, a dokładniej ze stali nierdzewnej są naturalnie droższe od plastikowych, jednakże zdecydowanie wygrywają w kryteriach trwałości, jakości wykonania i wyglądu. Kratki metalowe mogą być dodatkowo pomalowane w dowolny kolor z palety RAL. W przypadku kratek plastikowych występują zazwyczaj w kolorach białym, czarnym i brązowym.

Jak poprawnie zamontować kratkę wentylacyjną?

Kratki wentylacyjne montuje się na wcisk – (zazwyczaj w przypadku kratek plastikowych) lub mocuje za pomocą wkrętów (ramka kratki montowana na stałe). Montowanie za pomocą wkrętów jest trwalsze, ale także ułatwia użytkowanie - samą kratkę można łatwo zdjąć na przykład do umycia.

Kratki wentylacyjne na wymiar

Jako producent kratek metalowych oferujemy Państwu wykonanie kratek w dowolnych wymiarach, dzięki czemu niestandardowy otwór wentylacyjny nie będzie stanowił już problemu. Jeżeli nie są Państwo pewni jakich kratek potrzebują i jak zmierzyć otwór na kratkę pod wymiar, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy z chęcią doradzą Państwu najlepsze rozwiązanie.

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.