Sklep internetowy wenawent.pl kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne na wymiar ze stali nierdzewnej INOX

Stal nierdzewna, INOX (z angielskiego INOXydable – nieutleniający się) to materiał o dość wyjątkowych właściwościach – jest odporny na korozję zarówno ze strony czynników atmosferycznych jak i rozcieńczonych kwasów. Nierdzewność uzyskuje się przez wprowadzenie do stali dodatku chromu – jego zawartość minimalna jest normowana i wynosi minimum 11%.

Wyjątkowe właściwości stali nierdzewnej powodują, że wykonane z niej kratki wentylacyjne znacznie wyprzedzają trwałością te wyprodukowane z innych materiałów. Stal INOX dodatkowo może być lakierowana dowolnym kolorem z palety RAL. Sklep Wenawent jako producent kratek ze stali nierdzewnej INOX oferuje kratki wentylacyjne, drzwiczki rewizyjne, kratki drzwiowe i kominkowe w dowolnych rozmiarach i kolorach z palety RAL.

Drzwiczki rewizyjne INOX na wymiar

Drzwiczki rewizyjne wykorzystywane są często w przypadkach, gdy zależy nam na ukryciu elementów instalacji wodnej, wentylacyjnej lub innej, a do których okresowo potrzebny jest dostęp. Odkryte zawory, liczniki lub inne urządzenia pomiarowe nie są atrakcyjne wizualnie, dzięki naszym drzwiczkom rewizyjnym ze stali INOX na dowolny wymiar ich zamaskowanie znacznie poprawi walory wizualne.

Czym kierować się przy wyborze drzwiczek rewizyjnych?

Główną funkcją drzwiczek rewizyjnych jest maskowanie, a zatem wybór powinien być podyktowany powierzchnią i kolorystyką na której montowana będzie maskownica rewizyjna. Drzwiczki ze stali INOX w odróżnieniu od plastikowych drzwiczek wyglądają bardzo nowocześnie i estetycznie, dzięki możliwości dobrania dowolnego koloru i rozmiaru, przy odrobinie wyobraźni mogą stać się wręcz ozdobą pomieszczenia w którym będą montowane.

Kratki wentylacyjne INOX na wymiar

Kratki wentylacyjne – jako zakończenie układu wentylacji często narażone są na wilgoć, rozcieńczone kwasy i inne zanieczyszczenia. W odróżnieniu do kratek plastikowych kratki ze stali INOX nie żółkną, nie odkształcają się, a ich czyszczenie jest dużo łatwiejsze (możliwość mycia w zmywarce).

Czym kierować się przy wyborze kratek wentylacyjnych?

Przy wyborze kratek wentylacyjnych oprócz względów wizualnych ważne jest poprawne zwymiarowanie. Większość otworów wentylacyjnych ma standardowe wymiary. Zdarza się jednak, że wymiary te wykraczają poza standard. Rozwiązaniem tego problemu jest wykonanie kratki wentylacyjnej na wymiar. Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze kratki wentylacyjnej jest jej powierzchnia czynna – jest to parametr określający ilość powietrza jaka może za jej pomocą zostać wymieniona. Walory wizualne natomiast zapewni szeroki wybór kratek z naszej oferty w dowolnych rozmiarach i kolorach.

Kratki kominkowe INOX

Ważnym elementem budowy kominka są kratki wentylacyjne pozwalające na obieg powietrza wokół paleniska. Zapewniają dopływ świeżego (nieogrzanego) powietrza i rozprowadzanie tego już ogrzanego. Z racji na wysokie temperatury nie mogą to być kratki wykonane z tworzywa sztucznego. Stal INOX jest odporna na wysokie temperatury – nie odkształca się i nie niszczy pod ich wpływem.

Czym kierować się przy wyborze kratek kominkowych?

W przypadku kratek kominkowych bardzo ważnym aspektem jest materiał z jakiego zostały wykonane. Z racji wysokich temperatur nie mogą to być kratki plastikowe (mogą ulec stopieniu). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie kratek kominkowych ze stali INOX, odpornych na działanie temperatur.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.