Sklep internetowy wenawent.pl kratki wentylacyjne

Ozdobne kratki wentylacyjne – nowe trendy w designie wentylacji

Kratki wentylacyjne oprócz swojej bardzo istotnej funkcji wymiany powietrza coraz częściej pełnią funkcję ozdobną. Nowoczesny design, wysoka jakość materiałów użytych do produkcji oraz profesjonalne wykonanie gwarantują wyjątkowe walory wizualne ozdobnych kratek wentylacyjnych.

Szeroka dostępność w sklepach budowlanych, a także prawdopodobnie nawyki z czasów niedoborów materiałowych przyzwyczaiły nas do użytkowania plastikowych kratek wentylacyjnych. Kratki te chociaż niezbyt trwałe i z raczej małymi walorami estetycznymi w dalszym ciągu cieszą się sporą popularnością. Są tanie, co również wpływa na wybór właśnie tego rodzaju kratek. Cena jednak bardzo często idzie w parze z wyglądem i trwałością, która zazwyczaj jest mizerna.

Nowoczesny design wymaga jednak czegoś więcej niż zwykły plastik w ograniczonej ilości wzorów i kolorów. Aktualne trendy wzornictwa kładą nacisk na bardziej naturalne i szlachetne materiały takie jak drewno, kamień, szkło czy właśnie stal. Nowoczesne ozdobne kratki wentylacyjne wykonane ze stali nierdzewnej idealnie wpisują się w ten schemat. Dowolna kolorystyka i wysoka jakość wykonania z trwałego materiału jakim jest metal sprawia, że kratka wentylacyjna oprócz swoich podstawowych funkcji będzie również ozdobą wnętrza. Wykończenie wnętrz to w dużej mierze dbałość o detale - gustowne kratki wentylacyjne podkreślą nowoczesne wnętrze, a także dopełnią wygląd bardziej klasycznych projektów.

Wykorzystanie stali w produkcji ozdobnych kratek wentylacyjnych ma też dodatkowe atuty – kratki z metalu są dużo trwalsze, można je łatwo czyścić – nawet myjąc w zmywarce. A to nie jedyna ich zaleta – stal jest odporna na odczyny kwasowe, które często występują w układzie wentylacyjnym mieszkania oraz na wysokie temperatury występujące np. w kominkach.

Jako producent ozdobnych kratek wentylacyjnych ze stali nierdzewnej oferujemy szeroki wachlarz kratek wentylacyjnych, drzwiczek rewizyjnych, kratek drzwiowych i kominkowych w dowolnych rozmiarach i kolorystyce z palety RAL. Realizujemy również indywidualne zamówienia naszych klientów. Wzory naszych kratek charakteryzuje nowoczesny design i wysokiej jakości wykonanie, co potwierdzają opinie wielu zadowolonych użytkowników. Jeżeli szukasz oryginalnych kratek o nowoczesnej stylistyce, które będą ozdobnym detalem w Twoim wnętrzu, to świetnie trafiłeś. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także kontaktu z naszym specjalistą.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.